Kas jauns Avīzei Edgars Skrodelis pauž, ka “Nezinu, kur radušies apgalvojumi, ka tā ir hipnoze, kā policija to var zināt.” Tā ir hipnozes dēmonizēšana.  Hipnoze nav spējas, lai apgūtu hipnozi tā ir jāmācās. Hipnoze jeb suģestijas ir mums visapkārt, sieva palūdz vīram uztaisīt kafiju, viņš to izdara, tā ir suģestija. Ir cilvēki ar šādām zināšanām, kuri prot veicināt cita cilvēka ieiešanu transā. Jāpiebilst, ka transs ir dabisks stāvoklis. Kad cilvēks zina, ka ar viņu var kaut ko izdarīt, viņs nekad neatļaus sev nodarīt pāri, bet esot uz ielas, viņš nezina, kādi ir motīvi garāmgājēja škietami nevainīgajiem jautājumiem.

Kā šie krāpnieki darbojas: Viņi vēro cilvēkus uz ielām, piemēram, viņi cilvēka sejā redz, ka viņš ir nomākts, rūpju pilns. Šis krāpnieks pieies klāt jautādams ceļu, kam seko tas, ka sarunu mēģina ieildzināt. Var tikt piedāvāts kā pateicība par velti pareģot vai zīlēt. Tiek zīlētas paredzamas lietas un izmantota cilvēka lētticība un vienkārši parasta minēšana par viņa dzīvi, ja krāpnieks kādā brīdi pasaka ko nepareizu, piemēram, ja attiecīgajai sievietei ir meita nevis dēls, sieviete sapratīs, ka tas kas notiek nav uz labu un ies prom. Ja, krāpnieks teiks pareizi, attiecīgi sieviete tikai piekritīs. Bieži vien seko vārdi “tev drīz kāds nomirs, tavs lāsts ir tava nauda” Cilvēks tiek pierunāts izņemt no bankomāta naudu, un atdot to krāpniekam lāsta noņemšanai. Afēristam parasti ir tikai 90 sekundes transa, kuru laikā nedrīkst pateikt neko nepareizu, jo trans tūlīt beigsies, šīs darb ības notiek nekavējoties, jo drīz cilvēks lēnām sāk attapties. Tadvkrāpnieks ir jau aiz stūra, bet upris mēdz vienkārši nespēt pakustēties un nauda ir vējā. Šo var nosaukt par kriminālo hipnozi. Cilvēki ir suģestējami un augstākas klases krāpnieki var nemanāmi ietekmēt cilvēku spriedumus un rīcību, bet lai tas notiktu, ir jābūt ļoti ilgam darbam pirms tam un diez vai šādi pratēji pelnīs naudu uz ielas , bet vidrīzāk ietekmēs biznesa pārrunas vai tamlīdzīgi. Edgars atzīst, ka “neesmu dzirdējis objektīvu informāciju par nevienu tādā līmenī .” Protams, ir visādas leģendas un daudzi pasaulē pelna naudu ar līdzīgiem trikiem uz skatuves, vulgarizējot vissenāko rietumu psihoterapijas metodi- hipnozi.

 

Cilvēki paši labprātīgi pieļauj šo krāpšanu un pēc tam brīnās un sūdzas, kā gan tas gadījās. Kā izvairīties no šādiem blēžiem. Afēristi vienmēr centīsies iegūt upura uzticību, jeb izveidot raportu. Kas ietver arī sevī acu kontaktu un rokasspiedienu –taču tas nenozīmē, ka ar to pietiek un ar skatienu vien nevienu nevar nohipnotizēt, ja nav radīts konteksts- ir jāpaziņo, ka „es esmu hipnotizētājs”, ko protams blēdis nedarīs. Nerunāt ar cilvēku, ja tu redzi, ka viņš ir šaubīga paskata, novērst skatienu un iet tālāk, neveidot acu kontaktu, tas pašam aiztaupīs liekas problēmas! Citiem vārdiem sakot- nevajag būt upura lomā.