Alkohola Problēmas 

 

Lielākajai daļai dzērāju  nav problēmu ar alkoholu. 

 

Viņiem ir problēmas ar kaut ko citu, un tās tiek kontrolētas izmantojot alkoholu. Viņi faktiski cieš no pašārstēšanās blakusparādībām, bet psiholoģiskām problēmām nepieciešams psiholoģisks risinājums. Hipnoze tiek sekmīgi izmantota šo problēmu risināšanā. Terapija ir atkarīga no tā, kāda ir cilvēka problēma, kāpēc viņš lieto alkoholu. Alkohola pārmērīgai lietošanai ir tieši tādas  pašas indikācijas, kā jebkuru citu vielu ļaunprātīgai izmantošanai. Iemesli , var būt ļoti dažādi, bet hipnoze parasti var palīdzēt. 

Visizplatītākā narkomānijas forma(neskaitot smēķēšanu)...

Dažiem cilvēkiem ir zems pašvērtējums un viņi ienīst sevi. Viņi vienkārši vēlas kādu brīdi nedzirdēt „mazo balstiņu”, kura čukst, ka viņi ir slikti, vienkārši grib justies normāli, kā visi citi, kaut tikai pusstundu, un iedzerot tas uz brīdi izdodas...  

Daži cilvēki iedzer, jo viņi jūtas slikti. Alkohols liek viņiem justies labi līdz nākamajai dienai, kad viņi jūtas salauzti pēc uzdzīves: un tie atkal jūtas slikti līdz pat nākamajai iedzeršanai. 

Daži cilvēki vienkārši tā arī nav iemācījušies tikt galā ar dzīves problēmām.

Viņi ir pārliecināti, ka  nevar dzīvot bez iedzeršanas: tas dod viņiem pārliecību un sajūtu, ka viņi ir tādi paši kā citi.  Daži cilvēki uzskata, ka  visu laiku viņus vērtē un nosoda, ka viņi netiks pieņemti sabiedrībā, un iedzerot, šīs domas „atslēdzas”, kā arī pazūd bailes  citās sociālajās situācijās. 

Dažiem cilvēkiem ir izveidojies ieradums iedzert atpūšoties, un šis ieradums ir tik spēcīgs, ka viņi nevar iedomāties relaksēšanos bez alkohola. 

Daži cilvēki izmanto alkoholu kā sevis apbalvošanas veidu. Viņi nevar pārtraukt dzert, jo tā ir atlīdzība par padarītu darbu, par veiksmīgu  dienu, par visu... 

Ir daudz un dažādu iemeslu. Katrs ir pilnīgi atšķirīgs.

Kāpēc tā?

Lielākajai daļai problēmu, kuras saistītas ar alkohola lietošanu, pastāv psiholoģiski iemesli. Hipnoterapija var palīdzēt atrisināt pamata cēloņus, bet rezultāti nebūs tūlītēji un tas var prasīt vairākus seansus, lai atklātu, kāpēc cilvēkam ir nepieciešams lietot alkoholu un labot to. Protams nepieciešama arī paša cilvēka vēlēšanās kaut ko mainīt. 

Terapija

Parasti seansa laikā nosakām, kāds ir dzeršanas modelis, kas to  izraisa, kad tas notiek. Tas ir terapijas sākums. 

Daudzi cilvēki neredz saikni starp  iedzeršanu, sliktu pašsajūtu, zemu pašvērtējumu, pārliecības trūkumu  un ir diezgan pārsteigti, kad  ir konstatēts īstais cēlonis. 

Neatkarīgi no simptomiem, terapijas pamats ir atrast un koriģēt  emocijas, ar kurām tiekot galā tiek izmantots alkohols.

Parasti tas tiek veikts  vairāku  seansu laikā, kuros atrodam problēmas iemeslu un pēc tam izmainām veidu, kādā prāts reaģē uz līdzīga veida emocijām. Mainot to, tiek likvidēta arī pati problēma. 

REZULTĀTI

Lielākajā  daļā gadījumu, kad  alkohols tiek izmantots pārmērīgi, hipnoterapija ļoti labi palīdz un dokumentēta statistika liecina, ka 75% vai vairāk no cilvēkiem, kuriem ir problēmas ar alkohola lietošanu, nelieto alkoholu  vismaz divpadsmit mēnešus pēc  terapijas beigām. Cilvēkiem, kuri  faktiski nav atkarīgi no  alkohola, bet ir citas ar alkohola lietošanu saistītas problēmas, piemēram, pastiprināta alkohola lietošana uzdzīves laikā, vai regulāra iedzeršana konkrētās sadzīves situācijās,  parasti ir pat augstāks atbrīvošanās līmenis.