Gatavošanās eksāmeniem 

Nevar būt nekā sliktāka, kā skatīties uz tukšu papīra lapu sev priekšā un domāt - eksāmens netiks nokārtots. Skolas eksāmens, transportlīdzekļa vadītāja prasmes pārbaudījumus,  universitātē maģistra vai doktora grāda aizstāvēšana- hipnoze var likvidēt stindzinošo neveiksmes sajūtu uz visiem laikiem. Nervozitāte pirms eksāmeniem ir saistīta ar neuzticēšanos saviem spēkiem, šaubām, paškritiku un bailēm tikt nenovērtētiem. To visu  pilnībā var novērst dažās hipnozes  sesijās.

Pamatojums

Gandrīz ikviens kļūst mazliet nervozs pirms eksāmeniem, tas ir dabiski, bet daži cilvēki atrodoties tādā stāvoklī,  nav spējīgi uz  labāko rezultātu, tā rezultātā iegūstot daudz  zemāku novērtējumu nekā ir pelnījuši. Eksāmenu trauksme sākas ar niecīgām šaubām, niecīgām bailēm par to, kas varētu notikt, ja jums neizdosies nokārtot pārbaudījumu. Laika gaitā domas sāk kavēties pie situācijas sekām, kādas nemaz nav notikušas un prāts konstruē visus iespējamos veidus, kas notiktu, ja notiktu... Ar katru” prāta vizualizāciju” iespējamo rezultātu iegūstot arvien skaidrāku un skaidrāku. Students var dzirdēt nežēlīgu draugu smieklus, var just vilšanās „kņudoņu” vēderā un katru reizi par to domājot, sajūtas kļūst arvien reālākas un vairāk nepatīkamas. 

Rezultātā students ir gatavs darīt gandrīz jebko, lai izvairītos no eksāmeniem: pamet vai pārtrauc studijas, „lēkā” no vienas skolas uz citu un pārbaudījuma dienai tuvojoties sāk justies slikti vai saslimst un nespēj tikt galā ar stresu. Ārkārtas gadījumos students ir nespējīgs  piedalīties, vai noslēpumaini "aizmirst", „sajauc” eksāmena datumus, vai arī  aizejot uz  eksāmenu noģībst...

Visos šajos gadījumos zemapziņa gādā par to, ko tai ir paredzēts darīt: uzturēt jūs drošībā. Tāpēc, ja prāts ir pārliecināts par to, ka pastāv  eksāmenu briesmas –slikta pašsajūta, ļauni smejoši biedri un tā tālāk – prāts visādos veidos  mēģina darīt visu, lai jūs nemaz nenokļūtu līdz eksāmenam. Piemēram jūs saslimstat un  nevarat apmeklēt pārbaudījumus, prāts uzskata, ka ir izdevies  jūs pasargāt no ļaunuma. Jo vairāk jūs mēģināt sagatavoties eksāmenam, jo vairāk jūsu prāts tam pretojas. Šī iemesla dēļ pat milzīgs gribasspēks nepalīdz . Tas ir arī galvenais iemesls, kāpēc hipnoterapija  ir tik veiksmīga.

Kā tikt galā

Miljoniem cilvēku ir bijuši uztraukumi  pirms  eksāmeniem. Gadu gaitā hipnoterapijā  ir izstrādāts veids, kas ļaus jums  atbrīvoties no bailēm un ļaus jums parādīt pārbaudījumā labāko, ko spējat. Hipnoterapijas efektivitāte slēpjas tajā, ka spēj mainīt cilvēka prāta attieksmi - lai uztvertu pārbaudījumus kā iespēju, nevis kā draudus.

Izmaiņas

Terapijas laikā cilvēkam atrodoties hipnozē tiek pārmodelēta situācija.

Pēc tam mēs izejam cauri katram eksāmenu sagatavošanās  posmam un veicam izmaiņas katrā posmā, lai pārliecinātu jūsu zemapziņu, ka tās „svēts” pienākums ir  palīdzēt jums sasniegt vēlamo. Pēc dažām sesijām, iespējams pat vienas, jūs būsiet uzlādēts ar entuziazismu un gatavs studijām. Kad pienāks pārbaudījumu diena posthipnotiskās suģestijas „ieslēgsies” un piepildīs jūs ar pašpārliecību un viss ko jums vajadzēs zināt piepludinās jūsu atmiņu.

Atkartotas sesijas

Daudzos gadījumos bailes no eksāmeniem ir saistītas ar dziļākām problēmām, piemēram, hronisku trauksmes stāvokli vai pašvērtējuma trūkumu. Bieži ir lietderīgi apsvērt iespēju izmantot hipnozi, lai risinātu šīs problēmas.