Kā atgūt uzticību saviem spēkiem

 Pašapziņa ir viss

 Ir svarīgi atcerēties, cik pārliecināts par sevi un savu rīcību jūs bijāt pagātnē, un apzināties- jūs varat to atkal. Kad jūs piedzimāt, jūs bijāt tāds pats kā citi bērni. Jūs bijāt drosmīgs, ziņkārīgs, atjautīgs, atvērts un pārliecināts par visu. Tad kaut kas notika un ticība saviem spēkiem zuda. Mums visiem ir tiesības uz neizmērojamu pašpārliecību. Šī metode var atgriezt jums pašapziņu katrā dzīves aspektā. 

 Kāpēc tā? 

Pārliecība ir zudusi, jo iedomātas bailes ar katru brīdi palielinās un baro pašas sevi. Neticība saviem spēkiem ir bailes par to, kas varētu notikt, bet bailes, kurām nav racionāla izskaidrojuma, bieži vien kļūst nekontrolējamas.Piemēram- rakstnieks nevar pabeigt uzsākto grāmatu , vai students nav spējīgs uzsākt uzdevumu izpildi, vai menedžerim nav pārliecības par savām spējām veiksmīgi novadīt sanāksmi, jauniešiem bailes dibināt attiecības- šīm bailēm nav pamatota iemesla, - bieži vien mēs ar savām iedomām paralizējam sevi . Hipnozes seansa laikā ļoti viegli ir aizstāt šīs traumējošās vizualizācijas ar citām, nodrošinot tūlītēju rezultātu. 

 Ko darīt?

 Iemesls, kāpēc ir zudusi pašapziņa katram cilvēkam ir savādāks, līdz ar to seansi katram būs savādāki, tas atkarīgs no tā, kad un kur klientam ir radusies traumējošā pieredze - dažiem cilvēkiem tas var ietekmēt jebkuru dzīves situāciju.

 Jauns domāšanas veids

 Klienta problēmas rodas, no veida, kā viņi domā un kā uztver radušos situāciju. Šī posma mērķis ir palīdzēt radīt cilvēkam jaunu veidu, kā domāt par sevi un kā uztvert konkrētu situāciju.

 Atjaunot saikni ar saviem vecajiem resursiem

 Ikviens kādreiz ir bijis pilns pārliecības un pilns ticības saviem spēkiem, un katram ir atmiņas par laiku, kad viņi bija pārliecināti par sevi. Tomēr bailes no neveiksmes, kuras regulāri atkārtojas, noved pie tā, ka atmiņas un sajūtas par tām reizēm, kuras bija pilnas panākumu kļūst blāvākas, savukārt neveiksmes izgaismojas visā spožumā... Šajā posmā galvenais ir aktivizēt atmiņas, kurās cilvēks ir bijis veiksmīgs un izvirzīt tās prātā priekšplānā. Nākamajā reizē, kad rodas līdzīga situācija, klientam būs iespēja aktivizēt savus iekšējos resursus, lai „nepalaistu izgāšanās" programmu.

 

 Ticība nākotnei 

 Gandrīz katrā seansā zināms laika sprīdis tiks veltīts tam, lai palielinātu klienta ticību savām spējām. Kad klients ir pārliecības pilns, viņš viegli spēj darīt un mainīt to, ko patiesībā vēlas darīt. Šajā posmā galvenā uzmanība tiek vērsta uz pašpārliecinātības atjaunošanu .

 Mainot identitāti

 Daļu laika veltīsim jauna paštēla veidošanā, mērķis ir mainīt klienta ticību saviem spēkiem. Šī daļa parasti sastāv no liela daudzuma tiešajām suģestijām ar mērķi palielināt klienta motivāciju.

 Pašcieņas vizualizācija

Cilvēki, kuriem ilgu laiku ir trūcis pārliecības, parasti ir pazemināts pašvērtējums. Viņi ir fokusējušies uz negatīvām domām, atmiņām par sevi. Tāpēc viss negatīvais, tiek pieņemts kā patiesība, īpaši ja vecāki vai partneri kaut ko negatīvu ir teikuši par viņiem pagātnē. Ļoti bieži neticība saviem spēkiem ir reakcija uz „uzmācīgiem” vecākiem, kuriem nekad nekas nebija pietiekami labi, ko bērns agrāk darīja. Vecāki bieži vien domā, ka viņi tikai palīdz saviem bērniem, pieprasot darīt kaut ko arvien vairāk un arvien labāk , bet pārāk bieži viss notiek tieši otrādi- bērns pamet iesākto un definē sevi kā neveiksminieku, kurš nekad nevar izdarīt saviem mīļotajiem cilvēkiem pa prātam. Pašvērtējuma sadaļas mērķis ir novērst visas šīs agrākās negatīvās ietekmes.

 Veco priekšstatu maiņa

 Mērķis ir likvidēt cilvēka vecās idejas un vecos pieņēmumus, kuri darbojās kā traucējošs faktors jauna pozitīva paštēla veidošanā. Katram klientam būs viena vai vairākas konkrētas situācijas, kad pašpārliecinātības trūkst visvairāk. Katrai situācijai būs īpašs scenārijs, īpaša vizualizācija, kuras laikā iegūtā pieredze, mijiedarbojoties ar iekšējiem resursiem, būs veiksmīga bez piepūles turpmākās dzīves laikā. Tā attīsta resursus zemapziņā, kuri tiks izmantoti, kad dzīvē radīsies kārtējā reālā, traumējošā situācija, kura līdz šim sagādāja problēmas.

 Tiešās suģestijas

 Visi seansi ietver daudz tiešo suģestiju, lai palielinātu cilvēka kopējo pašcieņas līmeni, kā arī viņa pašapziņu, nokļūstot stresa situācijās.

Pārorientācija

Suģestijas tiek veiktas , lai izraisītu noteiktu uzvedību tajos brīžos, kad klients sastopas ar kādu no situācijām,kuras agrāk parasti ir sagādājušas problēmas. Tas tiek darīts atkarībā no tā, kas tieši sagādā sevišķas grūtības un nākotnē nonākot šajās situācijās klients atskārtīs, ka suģestētā uzvedība ņem virsroku un aizvieto iepriekšējo disfunkcionālo modeli.

 Atkārtoti seansi

Daudzos gadījumos trauksme ir saistīta ar daudz plašākām problēmām, piemēram, pazeminātu pašvērtējumu. Bieži ir lietderīgi apsvērt iespēju izmantot Hipno - Psihoterapiju, lai risinātu šos jautājumus.