Veiksmes Likumi

 

Veiksmes likumi, kurus bieži sauc arī par "Prāta likumiem", tiek izmantoti, lai izskaidrotu, kā strādā zemapziņa un kā tiek  prognozēta cilvēka uzvedība. Veiksmes likumi tika apkopoti balstoties uz dzīves laikā gūtajām zināšanām gan grāmatās, gan apmācību semināros . Šo likumu izpratne, manā uztverē, palīdz arī kā NLP ,tā arī hipnozes tehniku izpratnē.

 

Veiksmes likumi , piemēram, "pozitīvā domāšana", ir balstīta uz  mūsu  zemapziņas darbu un kā tā pieņem lēmumus, kuri tiek balstīti uz šiem likumiem. Zemapziņā katrai darbībai ir savs iemesls un katru  iemeslu var izskaidrot ar  vienu vai vairākiem  veiksmes likumiem. Izmantojot veiksmes likumus, zemapziņas uzvedības paradumus un reakcijas var izprast.

 

 

 

Veiksmes Likumi

 

Apņemšanās likums

 

Viss notiek kaut kāda  iemesla dēļ

 

Pasaulē nekas nenotiek nejauši, viss notiek tāpēc, ka kaut kas cits jau ir noticis.Savādāk sakot: cēloņu un seku likums. Viss notiek  kaut kāda  iemesla dēļ. Jebkurai  Jūsu darbībai ir sekas. Neatkarīgi kur  jūs esat tagad, tas  ir rezultāts izvēlēm, kuras veicāt pagātnē. Ko jūs saņemsiet nākotnē, būs rezultāts tām izvēlēm, kuras veicat tagad. Sēžot un gaidot netiks saņemts nekas. Tikai  cilvēks pats var izlemt, ko vēlās, un veicot konkrētus  pasākumus, jūs varat iegūt to, ko jūs vēlaties. Rezultāts ir tieši saistīts ar  to, ko jūs darāt, vai arī ko nedarāt, nav nejaušību vai vienkārši  veiksmes. Tikai cilvēks pats nosaka  savu nākotni: nākotne ir paredzama.

 

 

 

 

 

Pretējā efekta likums

 

Jo intensīvāk jūs mēģināsiet, jo mazāk jums veiksies

 

Pretējā efekta likums nosaka, ka pieliekot kādai lietai mežonīgu apzinātu piepūli (esot sajūtai, ka šķēršļi uzrodās paši no sevis), jo mazāku mēs saņemam savas zemapziņas atbalstu. Zemapziņa cilvēkam ir dota, lai aizsargātu mūs. Tā ir  pamatfunkcija.  Zemapziņa iemācās  un atceras uzvedības normas, tā pasargā mūs no sāpēm dažādos līmeņos. Šie noteikumi un uzvedības modeļi ir izveidoti, reaģējot uz kādu emocionālo notikumu, kurš  parasti ir noticis  bērnībā. Katrā situācijā, kura ir līdzīga bērnības notikumiem, zemapziņa apstrādā ,reaģē un pasargā mūs  dotajā  situācijā tieši ar tiem pašiem reaģēšanas veidiem, kurus izmantoja agrāk.  Ja līdzīgas situācijas atkārtojas regulāri un tiek pastiprinātas , tās kļūst par paradumu, un kļūst par  tūlītēju  standarta, zemapziņas reakciju.

 

Pretējā likuma ( Reversā likuma) ietekme nozīmē, ka jebkurš mēģinājums mainīt ieradumus, automātisko uzvedību, zemapziņa  pretojās, jo tas nozīmētu atteikšanos no noteikuma. Un zemapziņas zina,  ja noteikumi netiek ievēroti, tad jūs iegūsiet negatīvas emocijas, jums tiks nodarīts pāri. Un tā darīs visu, lai novērstu to. Tātad, kad jūs mēģināt mainīt savus ieradumus, tas tiek uzskatīts par uzbrukumu, un zemapziņa tam pretojās. Jo  Lielāku gribasspēku pieliekat, jo radāt lielāku pretestību (Pareizs veids, kā sasniegt pārmaiņas ir  izmantot  paša prāta  pārmaiņu procesus: radošas  vizualizācijas un emocionālas  asociācijas).

 

 

 

Garīgās ietekmes likums:

 

Katra doma rada izmērāmu efektu jūsu ķermenī

 

Ir acīmredzama patiesība, ka ja jūs domājat par kaut ko, kas  jūs uztrauc, jūsu sirdsdarbība paātrinās, un jūsu plaukstas kļūst miklas. Savukārt, ja jūs apzināti domājat par atpūtu šūpuļtīklā  ar vēsa  dzēriena glāzi rokās  jūsu asinsspiediens pakāpeniski samazināsies. Faktiski jebkura mūsu doma atrodas kaut kur starp šīm divām galējībām un viens no veiksmes  likumiem nosaka, ka visas domas izraisa sava veida izmērāmu fizisku reakciju, pat ja jūs par to nedomājat apzināti. Šis iemesls ir arī viens no galvenajiem  panikas lēkmju izraisītājiem. Tā darbojas arī  Pozitīvās domāšanas spēks.

 

 

 

Pozitīvo pārmaiņu likums

 

Jūsu domāšanas stils ietekmē jūsu veselību

 

Emocionāli izraisītiem  stāvokļiem ir tendence izraisīt organiskus bojājumus, ja šie stāvokļi saglabājas pietiekami ilgi. Hroniski emocionāli stāvokļi , piemēram, ilgstoša trauksme vai dusmas izraisa paaugstinātu stresa hormona izstrādi ķermenī  un tas  savukārt rada  fizisku kaitējumu Jūsu veselībai. Skatoties no otras puses, pastāvīgi optimistiskas prognozes rada dažādus hormonus, un tas var pagarināt dzīvi par vairākiem gadiem (ne velti skatoties no tradicionālās medicīnas puses, neārstējami slimiem cilvēkiem, viens no svarīgākajiem priekšnosacījumiem ir nezaudēt ticību un cerību uz izveseļošanos). Tas nozīmē, ka no brīža, kā sākat domāt patstāvīgi, tā ir jūsu personīgā izvēle, vai domājat “veselīgi”.

 

 

 

Vizualizācijas likums

 

Ko jūs domājat,to jūs dabūjat

 

Domājot ar prātu, iztēle ir  spēcīgāka, nekā zināšanas. Zemapziņai nav  stingras loģikas. Zemapziņas “lauciņš” ir  jūtas, vizualizācijas un tēli. Lai ietekmētu zemapziņu ir nepieciešams izmantot instrumentus, kurus prāts uztver kā “dabīgus”. Lielākajai daļai cilvēku tas ir darbs ar vizualizācijām un tēliem . Prāts nevar saskatīt  atšķirību starp  spilgti vizualizētu lietu vai reālu. Tāpēc vizualizācijai būs daudz  labāki rezultāti un tā būs efektīvāka nekā pavirši  nodomātai domai “ es to vēlos”.

 

 

 

Paļāvības likums

 

Ko jūs domājat, to jūs redzat

 

Vīzija ir cilvēka prātā, nevis acīs. Paredzamības likums nosaka, tas kam jūs ticat arī parādās jūsu pasaulē. Ja jūs esat pārliecināts,  ka pasaule ir pilna ar iespējām, jūsu prāts tās saskata visur un pievērš tam jūsu uzmanību.Ja uzskatāt, ka pasaule ir pilna ar neveiksmēm, tad  jūsu prāts pievērš uzmanību tām, jo jums taču veiksme  nav vajadzīga... Ja jūs neredzat jums piedāvāto   iespēju, tad jūs nevarat rīkoties saskaņā ar to un tāpēc jūsu pasaule kļūs pilna ar nepilnībām un neveiksmēm, un jūsu “cerības tiek realizētas”. Šo likumu vislabāk var  aprakstīt ar vārdiem- "Vai jūs domājat, ka jūs varat, vai jūs domājat, ka jūs nevarat- jums vienmēr ir  taisnība" .

 

 

 

likums Pamatojums:

 

Spēcīga ideja var izmainīt jūsu patiesību

 

Par divām dažādām  idejām nevar domāt vienlaicīgi. Prāts neļaus divām pretējām idejām vienlaicīgi pastāvēt, jo tas varētu radīt nebeidzamus konfliktus. Prāts “riņķo” apkārt šīm divām problēmām, izgudrojot iemeslus,  kāpēc kāda no tām  ir īpašs izņēmums. Smēķētāji, piemēram zina, ka viņi sevi lēnām nogalina, bet turpina  smēķēšanu. Prāts izdomā pamatojumus, lai apietu  šo konfliktu, nosakot smēķēšanu kā "noderīgu" - "Tā  palīdz man atpūsties", "Tā man palīdz domāt" utt., tas viss ir apsurds, bet tas ļauj prātā saskaņot divus pretējus uzskatus -" smēķēšana mani nogalina "un" es izvēlos smēķēt ". Tas nekas, ka  par vienu no jūsu pārliecībām vēlāk tiek pierādīts, ka tā ir nepareiza, jūs, visticamāk, tāpat to  aizstāvēsiet.

 

 

 

Noturības likums

 

Jo ilgāk jūs turaties pie savas pārliecības,jo  spēcīgāka tā kļūst

 

Tiklīdz ideju ir pieņēmusi zemapziņa, tā tur būs  tik ilgi, kamēr  netiks aizstāta  ar citu ideju. Šis veiksmes likums ir pamatā teicienam –“Vecam sunim jaunus trikus iemācīt nevar”. Zemapziņa pastāv, lai palīdzētu mums izdzīvot šajā pasaulē. Ja zemapziņa ir iemācījusies  vienu reaģēšanas veidu konkrētā situācijā un pēc tam, kad  pāris reizes šis reaģēšanas veids nav pievīlis, tad tā pārstāj domāt par jebkuru citu iespējamo atbildes reakcijas iespēju konkrētā situācijā. Tas ietaupa ļoti daudz laika un pūļu, bet, protams, piemērojot to pašu atbildes reakcijas formu  kaut nedaudz  atšķirīgā situācijā –tas var radīt bieži vien  problēmsituācijas.

 

 

 

Nostiprināšanas likums

 

Jo vairāk jūs izmantojat ideju, jo stiprāka tā kļūst

 

Jo ilgāk kāda ideja vai reaģēšanas veids pastāv jūsu smadzenēs, jo vairāk pretestības būs lai to aizvietotu ar jaunu ideju. Jo vairāk reižu kāda konkrēta atbildes  reakcija tiek izmantota konkrētā situācijā un iegūtais rezultāts ir apmierinošs, jo spēcīgāk šis konkrētais reaģēšanas veids iegulst cilvēka smadzenēs. Jo ilgāk tas tiek izmantots, jo vairāk  tiek nostiprināta  ideja, jo  drošāka kļūst  pārliecība, ka tas ir vienīgais pareizais veids, kā reaģēt. Pastiprinājuma laikā smadzenēs rodas jauni  noteikti nervu ceļi, kurus ir ļoti grūti pārveidot.

 

 

 

 

 

Atkārtošanas likums

 

Atkārtojot darbības, tās kļūst spēcīgākas

 

Katra suģestija rada mazāku pretestību turpmākām suģestijām. Jebkurš pastiprinājums  rada daudz spēcīgākus nervu ceļus smadzenēs, bet tie nav pilnībā nofiksēti. Tiklīdz prāts atzīst jaunu ideju (reaģēšanas veidu, darbību), atzīst,  ka tā vajadzīga, tiek atkārtoti izvērtēta standarta reakcija uz situāciju un tikai tad tiek  sākti būvēt jauni nervu  tīkli smadzenēs. Sākumā tie ir kā pagaidu apvedceļi, bet tiklīdz  jaunās atbildes reakcijas tiek  izmantotas atkal un atkal, jaunie nervu tīkli  stingri nostabilizējas. Galu galā vecie nervu tīkli kļūst daudz vājāki, jo tie vairs netiek lietoti.

 

 

 

Piesaistes Likums.

 

Tas  faktiski nav  viens no veiksmes likumiem, bet man tomēr gribētos tā uzskatīt. Piesaistes likums ir saistīts ar afirmācijām. Afirmācijas  strādā, jo kāda jums zemapziņā ir attieksme pašam pret sevi, to parāda jūsu ķermeņa valoda, kā arī jūsu runas konstrukcijas. Citi cilvēki uztver šos neverbālos paziņojumus  un sāk pret jums izturēties savādāk.

 

Tātad, ko jūs sev sakāt, kļūst par  jūsu uzskatiem , ko jūs uzskatāt, ietekmē pārējo un pēc kāda laika kļūst par realitāti. Ietekmējot domāšanu, mums parādās daudz vairāk iespēju. Šo modeli mēs varam arī saukt par piesaistes likumu.

 

 

 

VAI TĀ IR TAISNĪBA?

 

Pirmajā brīdī veiksmes kopsakarības var šķist noslēpumainas un  apveltītas ar mistērijas pieskaņu, bet patiesībā tās ir vienkārši novērojamas parastu cilvēku ikdienas uzvedības modeļos.

 

Vienkāršā veiksmes likumu analīze parāda, ka tie ir patiesi, jo katram no šiem  likumiem var pretstatīt  zinātniskos pētījumus. Jau Pavlovs  pierādīja, ka  apbalvojot dzīvnieku pēc  labi izpildītas komandas, pastāv daudz lielāka iespēja, ka šī uzvedība tiks  atkārtota, pat tad, kad atlīdzība pēc labi izpildītas komandas vairs netiek dota. Tādā veidā arī var aizstāt sliktus ieradumus. Fizioloģijas pētījumi liecina, ka stress patiešām izraisa slimības, un  saulainas dienas vizualizācija var uzlabot garastāvokli.

 

Tātad, lai gan dažādi autori dod katrs savu skaidrojumu  prāta likumiem, vai izmanto tos, pierādot tikai savu patiesību, piemēram, paļāvības likums faktiski  ir universāls un ir saistīts ar dabisku zemapziņas spēku. Mums  nav obligāti tiem jātic, lai tie būtu patiesi. Veiksmes likumi tikai vienkāršā veidā parāda, kā funkcionē cilvēka smadzenes.